• Holubyho 1244/5F, 920 03 Hlohovec-Šulekovo

Stroj na presun závažia

Pneumatický stroj na presun závaží, ako podporný stroj pre testovacie zariadenie na torznú tuhosť drôtov. Tento stroj bol navrhnutý pre zvýšenie ergonómie a bezpečnosti pri zaťažovaní vzoriek testera torznej tuhosti drôtov. Systémom kladiek sme presunuli systém závaží z úrovne podlahy do ergonomickej manipulačnej výšky. Ich nakladanie na testovací stroj sme zabezpečili pomocou pneumatického valca, ktorý všetky závažia zdvíha. Bezpečnosť je riešená dvomi spôsobmi a to presne dimenzovaným pneumatickým valcom, ktorý nie je schopný, ak je zaťažený závažiami spôsobiť pomliaždenie končatiny, a krytom s dorazovým koncovým pneumatickým spínačom, ktorý zastaví akýkoľvek pohyb vzduchu či už do valca, alebo z valca, a tak po otvorení krytu zostane závažie fixované v polohe, v ktorej je a tak nie je možné, aby sa neočakávaným pohybom operátor zranil.

stroj na presun závaží

Pneumatický stroj na presun závaží

Naše riešenie strojov

Všetky naše riešenia sú unikátne a dokonale adaptované na daný problém s prihliadnutím na požiadavky zákazníka a s minimalizáciou celkových nákladov. Každá automatizácia a renovácia strojov je u nás realizovaná až po dôkladnej kontrole a pevnostných výpočtoch. Takto vieme zabezpečiť, že tento stroj bude bezporuchovo fungovať a neohrozí zdravie jeho operátorov.

Okrem úprav starých, navrhujeme aj nové špeciálne stroje podľa požiadaviek zákazníkov. Pri návrhoch strojov kladieme dôraz na ich funkčnosť, ergonómiu, bezpečnosť a spoľahlivosť. Náš záručný a pozáručný servis zabezpečuje udržiavanie nami vyrobených strojov v bezpečnom chode a dobrej kondícií po celú životnosť stroja, po ktorej uplynutí sa vám vieme postarať o jeho ekologickú likvidáciu, prípadne renováciu podľa najmodernejších technológií.

Pri návrhu a výrobe nezabúdame na financie a v prípade, že by nemala byť ohrozená spoľahlivosť a bezpečnosť nami vyrobených zariadení ohrozená, ponúkame zákazníkom vždy najvýhodnejšiu cenu.