• Pri Cintoríne 1121/1, 920 01 Hlohovec

3D stojan

Funkčný stojan na robotickú ruku vytlačená na našej 3D tlačiarni z ABS plastu. Rovnako boli na tlačiarni vytlačené aj ďalšie plne funkčné diely potrebné pre tento projekt. 

3D funkčný stojan

3D stojan

Naše možnosti a schopnosti

Na našej tlačiarni je možné tlačiť plne funkčné celky strojov, kryty, náhradné súčiastky a tesnenia z rôznych materiálov ako napríklad ABS, PLA, PMMA, TPE, PET a mnoho ďalších. Rovnako vieme zabezpečiť výrobu odliatkov z vytlačených formovacích modelov. Fantázii sa pri 3D tlači medze nekladú ani v exotických materiáloch. Je možné u nás dokonca tlačiť z materiálov s prídavkom kovov, dreva, bambusu, prípadne je možné dokonca tlačiť priamo klzné ložiská z materiálu iglidur.

Pri tlači funkčných dielov je dôležitá správna orientácia vrstiev tlačenia pre zabezpečenie funkcie a pevnosti v smere, ktorý je požadovaný. Len správne vytlačené modely je potom možné plne zaťažiť rovnako, ako homogénny materiál a tak ich využiť pri akýchkoľvek funkčných prototypoch.

Pri tlači dizajnových modelov je kladený dôraz na detajl a preto je potrebné znížiť výšku vrstvy na minimum. Vrstvy sa musia orientovať tak, aby boli čo najmenej vidno, prípadne je možné rôznymi povrchovými úpravami docieliť ich zneviditelnenie. Toto je možné dosiahnuť brúsením a leštením, alebo leptaním povrchu výparmi podľa typu plastu. Samozrejmosťou je aj možnosť úpravy povrchu lakovaním, prípadne farbením častí povrchu podľa požiadaviek.